Menu

Tandem Duha 2019-2020

Podporuje nás

   

                                                                  Podporujeme hrdinství, které není vidět
                                                                  CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0001811


 Tandem Duha - o nás 

 


 Kalendář akcí na rok 2019 - 2020

zde

 


Vánoční terhy Olomouc

Datum: 6. 12. 2019

Sraz v hale hl. nádraží v Karrviné v 11:30 hod.

Odjezd 11:44 hod (Ostravan), příjezd do Olomouce 13:18 hod.

Sebou hotovost na jízdné a nákupy, průkazy ZTP, svačinu

Odjezd z Olomouce 18:48 hod. (Ostravan)

Návrat: 20:14 hod. hl. nádraží Karviná

 


Závěrečná 2019

Zakončení kurzu společenského tance pro mládež se zdravotním postižením proběhlo ve středu dvacátého listopadu tohoto roku již po sedmé, a to po čtvrté pod hlavičkou spolku Tandem Duha. Jsme velmi šťastni, že se stala tato akce tradicí. Deset párů zahájilo, v obecním Domě Družba, slavnostní večer tematicky.
Na hudbu z filmu Harryho Poterra vpluli tanečním krokem ve zlatých buřinkách s bílou šálou a bílých rukavičkách pánové „kouzelníci“ v doprovodu krásných dam. Ozářili taneční parket barevně svítícími kouzelnými hůlkami a vykouzlili krásný waltz, valčík, polku, tango, jive a chachu. Mezi tanečními páry byli i dva páry na invalidním vozíčku.
Diváci byli nadšeni a byla jich spousta. K tanci a poslechu hrála kapela UFO. Program zpestřila krásná kouzelnice Radana, která předvedla znamenitá kouzla před zraky všech a také nadaná mladá sedmiletá zpěvačka Sofie i jedenáctiletá tanečnice z krajského střediska volného času Juventus. O občerstvení se postarali organizátoři spolku a také žáci praktické školy přiložili svou ruku k dílu při výrobě chlebíčků.
Tradičně proběhla taneční soutěž pod vedením odborné poroty a divácká soutěž o nejsympatičtější pár večera. Králem a královnou waltzu a valčíku se stal David s partnerkou Adélou. Cenu diváků získala vozíčkářka Lenka s tanečníkem Michalem. Rodiče byli dojati a všichni jsme si večer velmi užili.

 Mgr. Helena Durajová


Pracovní dílny

V pondělí 11.11. 2019 se uskutečnily pracovní dílny pro naše členy.

Účast byla uspokojivá, všichni se s chutí vrhli do práce a šlo to velmi dobře, hlavně po dobrém dortíku.

Ten jsme s písní na rtech a blahopřáním předali naší dlouholeté člence ke kulatému jubileu, která nás pak jeho kousky pohostila.

Vyrobili jsme spoustu krásných a užitečných předmětů, které velmi rádi nabídneme k prodeji rodičům a návštěvníkům naší tradiční společenské akce.

Která se již brzy uskuteční, a to ve středu 20. 11. v Obecním domě Družba.

 

foto


Tandemácký florbal

Všichni jsme se těšili na pátek 18. 10. 2019, kdy byl zorganizován každoroční florbalový turnaj. Sešlo se celkem 15 hráčů a také několik skvělých fanoušků.

více zde


Taneční - závěrečná

pozvánka


Workshop - výroba svíček Aromka Dětmarovice

V pátek 11. 10. 2019 se uskutečnil zajímavý workshop. Pod odborným vedením pana Šela členové spolku Tandem Duha poznávali tajemství výroby svíček z přírodního vosku – sójového, palmového a řepkového.

více zde


Taneční 2019

plakát


Plave celá Karviná

více zde


Visalajka 2019

 První zářijový víkend jsme spolu strávili na krásné chatičce Visalajka, uprostřed nádherné přírody a babího léta. Místo, kde se chata nachází, se přiléhavě jmenuje Krásno. 

více zde

 


škola


 

© 2016 - 2019 Všechna práva vyhrazena